Yer'e Yakın Uzay

Helyum Tüpü Valf ve Basınç Regülatörleri

Gaz tüpleri içerdikleri gazın özelliğine göre imal edildiği gibi, bu tüplerde kullanılacak olan valf ve regülatörler de yine bu gazların ve tüplerin kullanım alanlarına uygun olarak üretilmişlerdir. Bu nedenle güvenliğiniz için aşağıdaki dokümanı incelemeniz ve uygun valf  ile regülatör kullanmanız önemlidir. Temin ve  çalışmaya başlamadan önce gerek valfi ve gerekse gaz regülatörlerinin arızalı olup olmadığını önce göz ile kontrol etmeniz ve güvenilir kaynaklardan temin etmeniz gereklidir

Helyum Tüpü Valfi

Arızalı veya her iki yandaki göstergeleri kırık, titrek çalışan ve/veya hiç çalışmayan gaz regülatörlerini kullanmayınız ve firmadan değiştirilmesini talep ediniz.

Standartlara uygun pirinç gövdeli ve alüminyum alaşımlı volanlıdır. Bu türler yüksek basınç altında kolayca açılıp kapanabilmektedir. Ortalama 300 bar çalışma basıncı ve -40 + 65 derece çalışma sıcaklıklarında kullanılabilirler.

Basınç Regülatörleri

Balonun gaz ile doldurulması esnasında; tüpte bulunan yüksek basınçlı gazın basıncının düşürülerek sabit bir basınçta Helyum gazının balona doldurulabilmesi için aşağıda teknik özellikleri ve resmi gösterilen basınç regülatörünün yukarıda belirtilen Helyum valfine monte edilerek kullanılması gerekmektedir.

Basınç Regülatörleri Özellikleri

Gaz İşareti : He
Tüp Bağlantısı : W21.8×1/14″
Hortum Bağlantısı : G3/8″
Giriş Manometresi : 0-315 Bar
Çıkış Manometresi : 0-25 Bar
Ayarlanabilir Basınç : 0-10 bar
Gaz Debisi : 35m³ / h = saat

Referans:
http://www.ozsoypres.com

Etiketler

Ruha USLU, TA2IRU

Radyo amatörü, çağrı işareti TA2IRU, eski çağrı işareti TB2NMR.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı