Model Uydu Projesi

DIYSAT Projesinin Amacı

DIYSAT projesinin amacı: Uzay, elektronik,  haberleşme, bilgisayar, yazılım ve diğer mühendislik dallarında veya liselerde öğrenim gören öğrenciler, radyo amatörleri veya uzay/amatör uydu konusuna ilgili her yaştan amatör bilimseverleri bir araya getirmek, eğitim maksatlı ve kendilerini bu konuda geliştirebilecekleri bir masaüstü model uydu çalışmasına katılımlarını sağlamaktır. İleri derecede programlama ve elektronik bilgisi gerektirmeden; olabildiğince basitleştirilmiş, ucuz ve amatörce ev ortamında imal edilebilir bir model küp uydu projesi tüm detayları ile burada paylaşılacaktır.

Çalışmalar bölümler halinde olup; yazılım kodları, devre ve baskı semaları, *.pdf kalıp dosyaları ve diğer görsel yazılı materyal ile yayınlanacaktır.

Model Cubesat
Resim: Model uydu konsepti.

İlk prototip yapı tamamlandıktan sonra bu çalışmaya özel ve sinirli kalmak üzere bir model amatör uydu standartları belirlenecek, kendini geliştirmek isteyenler dilerlerse belirlenmiş standart ölçülerde kendi modül kart dizaynlarını da burada paylaşabileceklerdir. Lütfen düşüncelerinizi paylaşmaktan, hatalı yazılan yeri iletip uyarmaktan, anlaşılmayan bir bölümün izahını istemekten çekinmeyiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplanacaktır.

Info (English): This document sets out the purpose of the page. The purpose of the page is the work of a nonprofit educational model for students. The necessary material for a table top model of the amateur satellite will be published on this page. Please share your thoughts, misspelled the place convey, and stimulating, feel free to ask for explanation of a section that is not understood. Your questions will be answered soon. 

Etiketler

Ruha USLU, TA2IRU

Radyo amatörü, çağrı işareti TA2IRU, eski çağrı işareti TB2NMR.

İlgili Makaleler

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ruha USLU, TA2IRUWW2L Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
WW2L
Ziyaretçi
WW2L

Ruha bey, ellerinize sağlık çok güzel bir WEB sitesi olmuş. Birçok meraklı arkadaşımıza çok değerli bilgiler sağlayacagına hiç şüphem yok. DIYSAT projesinde başarılar dilerim. 73 de WW2L

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı